O autorze
Niestety od wielu lat boks zawodowy to już nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim biznes i ogromne pieniądze. Dlatego też postaram się przedstawiać nie tylko piękną twarz szermierki na pięści jaką bez wątpienia jest rywalizacja między linami dwóch pięściarzy, ale również układy poza ringowe, które zdaniem wielu ludzi zabijają tradycję tego sportu.

Pacquiao za walkę z Bradleyem ma gwarantowane zaledwie 6 mln!

Według informacji jakie podaje The Ring, Manny Pacquiao za pojedynek z Timothy Bradleyem ma zagwarantowany czek na zaledwie 6 mln dolarów! Co ciekawe, niepokonany na zawodowych ringach Bradley zarobi tylko o milion mniej.

Warto przypomnieć, że Floyd Mayweather za ostatnią walkę z Miguelem Cotto miał zagwarantowane 32 mln, co automatycznie stało się nowym rekordem w historii boksu. Numer dwa tej listy, Mike Tyson zainkasował maksymalnie 30 mln.

Kolejną niespodzianką jest fakt, że Cotto za majową konfrontację z "Moneyem" zarobił 8 mln (+ część z puli PPV). Oczywiście w ogólnym rozrachunku Filipińczyk za najbliższą walkę zarobi więcej od Portorykańczyka, ponieważ jego udziały z wykupień pay per view są zdecydowanie większe.


Niemniej jednak wychodzi na to, że Portorykańczyk będąc "wolnym strzelcem" jest w stanie zarobić więcej [suma podstawowa] niż motor napędowy grupy Top Rank.
Trwa ładowanie komentarzy...